Markalarımız

Ralila logo

Ralila – Talkım

Her şeyin yapaylaştığı ve giderek insan sağlığını tehdit eden dünyamızda Anadolu’nun organik,doğal ve kaliteli ürünlerini üreterek, kendine özgü tat ve lezzeti ile, değerine yakışan bir sunumla, sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamaktalar.  İnsanların maddi kazanç uğruna hırsa kapılıp ticari olarak her yolu meşru gördükleri ülkemizde, sadece doğru olana sahip çıkarak, sektörde güven esaslı, ulusal ve uluslararası standartlarda doğru bir üretim modeli ile sektörde öncüdürler.

Güzel ülkemizin en temiz, en saf hali ile üretilmiş temiz gıdalarnın peşine düşerek, sağlıklı, özgür bedenler ve özgür bir ruh için, organik ve şifalı ürünleri sizlere sunmayı hedeflemekteler.

Ürünlerinin hepsi sıkı denetlenen organik sertifikalıdır. Kimyasal tarım ilacı, kimyasal gübre kullanılmayan, periyodik olarak denetlenen organik tohumlarla üretilen gerçek şifalı ürünlerin tadını çıkarın.

Ralila’ya göre organik besinler, organik olan bedenimizi yeniden yapılandırır, kimyasal katkılı faydasız besinlerle kirlenen, hastalanan bedenimize yeniden sağlık kazandırır.

ORGANİK BESLENMEK BEDENE VE RUHA VERİLEN ÖZGÜRLÜKTÜR !

çilek şerit
Shaman's secret logo

Shaman’s Secret Kombucha

Shaman’s Secret, doğaya ve doğal yaşamaya çok meraklı bir aileden gelen Beril TURHAN tarafından kurulmuştur. Kendisi İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü mezunudur.

Ailesindeki her birey doğaya, doğadan gelene çok saygılı , şifacı ve şaman ruhlu imiş, küçüklüğünden itibaren bu bakış açısından etkilenmiş.

Annesinin anneannesi hayvanlarla konuşan, hayvanların dilini anlayan, arıları çıplak elleriyle tutup onlara fısıldayan, damında 3 yılan besleyen, çok özel bir kadın imiş.

Annesinin babasının babaannesi ise tüm civar köylere şifa dağıtan bir şifacıymış.

Bu hikayelerle büyürken, annesi de bunları görerek büyümüş. Haliyle o da doğayı dinlemeye çok meraklı imiş.

Çocukluğundan beri fermantasyonlar, kefirler, yoğurtlar, özel bitkisel karışımlar, tentürler arasında büyümüş.

Şimdilerde Shaman’s Secret markası ile atalarından gelen tariflerini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan Üretim İzni alarak mucizevi faydaları olan Kombucha Çayları ile insanlara şifa olmayı niyet ediyor.

çilek şerit
Kombucha logo

Kombucha 2200

Kombucha 2200 sizlere en iyi ve en sağlıklı ürünü ulaştırmak için üretimin her aşamasını özenle takip eder.

Bütün kombuchaları yüksek antioksidan içeriğine sahip olduğu için yeşil çay ile fermente eder.

Fermentasyon işleminde kombucha mantarı kullanır, asla toz kültür kullanmaz.

Bütün aşamalar kombuchaların en yüksek canlılığa ulaşması için doğal fermentasyon teknikleri ile özen ve emekle yapılır. Bu sayede yüksek probiyotik içeriği korunmuş olur.

Tamamen doğal ve mevsimine uygun sebze, meyve ve baharatlarla aromalandırılır.

En yüksek canlılığa ulaşmak için fermantasyon süreleri ayarlanmış olan ve kombuchalarda olmazsa olmaz başlangıç şeker miktarı kendi formülünde mümkün olan en az seviyede tutulmuştur.

Tüm imalat ve paketleme aşamalarında gerekli hijyen kurallarına ve sağlıklı ürün tedarik etme sorumluluğuna yüksek derecede önem verilmekte ve ürünler düzenli aralıklarla analiz edilmektedir.

 

Bu hassasiyetler ve öncelikler sonunda Kombucha 2200 ayırtedici lezzet ve kalitesine ulaşmıştır.

çilek şerit
Potamya logo

Potamya

 

İlham kaynağı olan Mezopotamya toprakları ve burada yaşamış medeniyetlerin kültürü, Potamya ile yeniden can buldu. Avcılıktan yerleşik tarıma geçen kültürlere ev sahipliği yapan medeniyetler, aslında proteinin sadece hayvansal ürünlerden değil, baklagillerden de rahatlıkla alınabileceğinin en büyük kanıtı.

 

Tarımda ve yerleşik hayatta en büyük devrimlerin gerçekleştiği topraklar olarak kabul edilen Mezopotamya; geçmişin gücü ve keşifleriyle hala günümüz dünyasına ışık tutmakta.

 

 

Yerleşik hayata geçen Mezopotamya uygarlıkları, yabani besinleri ıslah ederek, hayvansal besinlerden aldıkları gücü tarımla elde ettikleri baklagillerden de alabildiklerini keşfettiler.

 

Mezopotamya toprakları ve burada yaşamış medeniyetlerin kültürü, Potamya ile yeniden can buldu.

 

 

Baklagillerin özenle yetiştirilmesinden, sofranıza kadar uzanan yolculukta atılan her adım sürdürülebilir yaşamın destekleyicisi haline geldi.

 

Protein ihtiyacı denince akla ilk gelen hayvansal gıdalar, gerek sağlık, gerekse de nüfus artışına orantısız üretim kapasitesi sebebiyle, bizleri proteini başka besinlerden almaya sürükledi.

 

Potamya, içerdiği doğal, doyurucu ve protein değeri yüksek ürünleriyle hem sağlığa hem de damağa hitap etmeyi bir tutku haline getirdi.

 

Potamya, protein ve lif zengini baklagilleri en sevdiğimiz formda, sağlıklı beslenmeyi en kolay ve keyifli haliyle sizlere sunmak üzere üretiliyor.

 

Besinlerin, doğal ve el değmemiş koşullarda yetiştirilmesi her zaman öncelikleri oldu.

 

Makarnaların en doğru kıvamda pişmesi için hayatın kaynağı olan su, her adımda hedeflenen katkısız yaşamın bir destekleyicisi olarak, 6.7 pH derecesinde kullanılır.

Makarnalar, mineral ve vitamin değerlerinin maksimum seviyede besleyici olmasına dikkat edilerek özenle üretilir.

 

Doğanın bize sunduğunu, israf etmeden tüketebilmek için ölçekli kapak sistemini geliştirdiler. Sürdürülebilir yaşama katkı sağlamak için sizleri de dengeli tüketmeye davet etmekteler.

 

Kıtır sebze , meyve leri de var. Bahçeden mevsiminde topladıkları doğal sebze, meyveleri düşük ısılı fırınlarda kurutarak sizlere katkısız ve koruyucusuz atıştırmalıklar olarak sunmaktalar.

Kıtır Meyve ve Sebzeleri mevsimlerinde kurutulup ilk günkü lezzetini koruyacak şekilde paketleniyor.

Doğal, katkısız, koruyucusuz, glutensiz, vegan ürünleri sizlerle…

 

çilek şerit
Kroisos logo

Kroisos

Markanın ilham kaynağı olan KROİSOS, Krezüs ya da Karun MÖ 560-546 yılları arasında tahtta kalmış olan son Lidya Kralıdır. Kroisos Lidya’yı zengin kılmış, gücünün zirvesine taşımıştır. Kimi tarih kaynaklarına göre zeytin üretimi ve zeytin ağacının korunması ile ilgili ilk yasaları KROİSOS çıkarmıştır.

Kendi arazisi üzerinde son derece modern ve hijyenik bir zeytin ve zeytinyağı işleme-paketleme tesisi olan KROİSOS, hiç bir kimyasal kullanmadan, kontrollü ve sertifikalı bir şekilde üretim yapmaktadır.

Organik zeytinlerini kendi, arazilerindeki zeytin ağaçlarından el ile toplayarak aynı gün içerisinde tesislerinde işleme alırlar. Tozundan ve yaprağından ayrılan zeytinler eleme ve yıkama işleminden sonra sofralık zeytin ve zeytinyağı üretimi için ayrılır.

Zeytinyağı üretimleri tamamen kapalı devre çalışan paslanmaz krom makinelerde, el değmeden hijyenik bir şekilde yapılır.

Zeytinler, antioksidan açısından çok zengin olan çekirdeği ile beraber parçalanır, oluşan zeytin hamuru 28’C yi geçmeyen sıcaklıkta (SOĞUK SIKIM) santrifüjden geçirilerek KROİSOS ORGANİK ZEYTİNYAĞI elde edilir.

çilek şerit
Güzel ada logo

Güzel Ada Gıda

“Güzel insanlar için güzel gıdalar" üretiyorlar.

Bir avuç gencin kurduğu bir marka. İnişli çıkışlı iş hayatı esnasında akıl ve vücut sağlıklarını korumak için sporun güzel beslenme ile dengelenmesi gerektiğini düşünüp, uygulamaya başlamışlar.

Kendilerine ve sevdiklerine yedirdiklerini, sizlerle de paylaşmak istemişler.

Ürünlerinin tamamı “birinci sınıf” ve membağından toplanarak , temizliğinden emin olunduktan sonra satışa sunulmakta.

GMO (GDO), Emulgatörler, Aromalar, Renklendiriciler, MSG, Koruyucular  kullanmamaktalar. 

 

çilek şerit
Rasayana logo

Rasayana – Derwish

 

1986 Yılında küçük bir bitki bahçesinde ürettiği organik tıbbi bitkilerini, açtığı özel bakım kliniği ve aromatik terapi enstitüsünde kullanarak başlayan Rasayana  daha sonra ülkemizde organik yaşamı geliştirecek pek çok projeye imza atmıştır. RASAYANA, Sanskritçe bir kelime  olup açılımı yol (ayana) öz (Rasa)  öze giden yol, yaşamın özü  gibi anlamda Ayurvedik terapide yaşam kalitesini iyileştirme bilimi olarak kullanılmaktadır. 

Bu  hayal ile Türkiye’de organik üretim alanında RASAYANA ORGANİK kuvvetli bir marka haline geldi. 

 

Rasayana yaşam kalitesini arttıran tüm sağlık sistemidir; tıbbi aromatik bitkiler, yağlar, sular, kaliteli ve sağlıklı besin, yaşam ve inanış bunun içindedir. Rasayanalar bağışıklık sistemini genel sağlığı, iç organların fonksiyonlarını güçlendirip erken yaşlanmayı  geciktiren “mucizevi" bir ilaçtır.

 

RASAYANA Organik;  bitki, yağ, bitki suları, besin,baharat, tohum, kozmetik, bitki öz yağları ve esansları  üretiminde  çiftçileri ile birlikte Türkiye’de dağ köylerinde kuvvetlendi.

1999 yılında Antalya Geyikbayırı’nda büyük ekolojik ve sağlık çiftliğini  açtı.

 

Avrupa’da da Anadolu’ya özgü olan Derwish markası ile hizmet vermektedir.

 

2008 yılında Anadolu da el değmemiş dağ köylerinde organik bitki üretimi ve Rasayana felsefesi ile çiftçiyi güçlendirmek ve ürünlerini doğadaki saflığı ve özelliği ile sunmak için  organik ve biyodinamik üretim yapan çiftliği ve içindeki üretim kliniği ile kozmetik üretimini de genişletti. Anadolu’nun diğer verimli toprakları ve diğer dağ köylerine de yayılarak  ürün yelpazesini çeşitlendirdi.

 

Rasayana-Derwish doğamıza olan  özen ve saygı ile organik-biyodinamik üretimine yeni köyler  ekleyerek ve ürettiği her pakete aynı saf doğa kokusunu sığdırıp 120 sözleşmeli çiftçi ailesi ile umuda yolculuğuna devam etmektedir.

 

Dağ köylerinin kahvehanelerinde yapılan eğitimler ile bilinçli tıbbi bitki ve gıda üreticisi çiftçiler ve ayrıca klinik ve aromatik tıbbi bitki eğitimleri ile de bilinçli kullanıcı uzmanlar yetiştirmeye devam etmektedir.

 

Doğadan aldığı destek ile şu anda sadece kullanıcılar değil; uygulayıcı doktor, eczacılarımızın kullanımına ve herbatik ilaç üreticilerine organik-biyodinamik yöntemle ürettiği tıbbi bitki, yağ, gıda ürünleri sağlamaktadır ve umuda yolculuğuna adil paylaşımcı yeni köyler ekleyerek devam etmektedir.

 

çilek şerit
Benorganik logo

Benorganic

En sağlıklı ve en doğal, daha da önemlisi tamamen organik gıda ürünleri sunmak amacıyla Ekim 2011′de Ankara’da kurulmuştur.

Tüm ürünlerini, Tarım Bakanlığı’nın belirlediği organik tarım uygulama yönetmeliğine ve kurallarına uygun olarak yetiştirip, tamamen organik mahsuller kullanırlar. Ürünlerinde şeker ve diğer tatlandırıcılar da dahil hiçbir katkı maddesi kullanmazlar.

Kaliteli, tamamen organik hammadde ve yüksek teknolojiyle üretilen ürünleri, Türkiye ve dış pazarlarda hızlı bir şekilde yerini almış; sevilerek ve güvenilerek tüketilen ürünler haline gelmiştir.

“Daima en doğal ve en sağlıklı ürünler” anlayışıyla organik gıda sektöründe lider kuruluş olmayı hedeflemekteler.

 

çilek şerit
The humble logo

The Humble Co.

2013 yılında kurulan The Humble Co., dünya çapında büyümesini sürdürüyor. İsveç çıkışlı The Humble Co., kişisel bakım ürünleri sektöründe küçük bir devrime öncülük ediyor – tasarımdan üretime, ismi gibi “mütevazi” bir yaklaşım ile.

The Humble Co., diş hekimleri tarafından, kullanıcılarına iyi gelecek ve gezegenimize duyarlı ürünler üretmek üzere kuruldu.

Dünyanın bir çok imkanına sahip, şanslı bir bölgesinde doğmuş olan marka, bizden daha az şanslı olanlara yardım etmeyi  görev edinmiş olan bir marka. Dünyada birçok çocuk hiçbir ağız bakımı ürününe sahip değilken bizler doğal kaynakları tüketiyoruz ve okyanusları kullanıp attığımız ürünlerle dolduruyoruz.

Üretim ve tüketim alışkanlıklarımızı değiştirebilir miyiz? En çok ihtiyacı olanlara ağız bakım ürünleri sağlanmasına yardımcı olabilir miyiz? Cevapları “Evet”!

Alacağınız her Humble ürünü ile dünyada bir çocuğa yardım eli uzatmaya ne dersiniz?

3.6 Milyar Plastik Diş Fırçası
Plastik diş fırçalarına karşı savaşta çok kararlı bir marka. Buna savaş diyorlar;çünkü dünya her sene 3,6 milyar diş fırçası tüketiyor – bunların neredeyse tamamı çöplükleri ve okyanusları dolduruyor!

Plastiğe dur deyin. Humble’la “mütevazi" olmayı seçin.

Plastik Kulak Temizleme Çubuğu

Plastik diş fırçaları kadar plastik kulak temizleme çubuklarına karşı savaşını sürdürmekte kararlılar.

Okyanus Suçları
İçinde yaşadığımız dünyanın güzel okyanuslarının ve kumsallarının tadını çıkarmak istiyoruz; çevremizi zehirleyen ve kirleten plastik atık miktarı suç sayılacak seviyede. Bunun azaltılmasına yardımı olun – bugün Humble’a geçin!   

Diş Fırçası Bakımı

Ağız sağlığı reyonlarında gezerken birçok üründen bahsedildiğini duyduk. Koku, çekilmiş̧ diş̧ etleri, sararmış̧ dişler ve farklı fırçaların çeşitli vaatleri… Bütün markalar bu sorunlarla savaştıklarını söylüyorlardı. Fakat hiç kimse diş fırçasının bakımından ve korunması gerektiğinden bahsetmiyordu. İç pazarda  ihtiyaç tespiti yapan firma diş macunu ve diş fırçasına ilaveten diş fırçası bakımı için de ürünler üretmeye başladı.

Üstelik satın alınan her bir Steriball TOÇEV Vakfı aracılığı ile okuma istekli ihtiyaç sahibi çocukların eğitim gereksinimlerini karşılamaya yardımcı oluyor.

Harekete siz de katılın. Değişimi gerçekleştirin. Humble’la mütevazı olun.


çilek şerit
Alpro logo

Alpro

Belçika’da 1980 yılında henüz piyasada bu konular pek trend değilken bitki bazlı ve lezzetli gıdalar üretmeye başladılar.

Geleneksel alışkanlıkların sağlık için, kendimiz için ve çevre için ileride değişebileceğine inandılar.

 

Bitkisel süt, krema alanında inandıkları yolda ilerlemekteler. Dünya genelinde saygın bir marka olarak yerlerini aldılar.

Belçika’da çevreci üretim yapan ilk firma Alpro. 2009’da 28 bilimadamı ile #TekGezegenHareketi ‘ni başlattılar.

 

çilek şerit
Eco by naty logo

Eco by Naty

İsveç menşeili, Vincotte’den onaylı biyo bazlı sertifikalı ilk ekolojik bebek bezi markasıdır.

Bebeğinizin hassas cildine özel tamamı sertifikalı biyo ve bitki bazlı materyaller ile üretim yapmaktalar.

Ürünlerinin dünyada en yüksek standartlar olan USDA Organic, NSF Organic, NCP/CSE ve NPA doğal sertifikalarına sahip. Türkiye’de henüz yaygın olarak bilinmese de, sentetik renk ve koku, paraben ve diğer petrol yan ürünleri, Gluten, Ftalat, Sodyum loril/eter sülfat, PEG, PPG, MEA, DEA, TEA, Glikol veya Petrolyum bazlı içerikler, Aluminyum, Fosfat, Silikon gibi zararlı kimyasal maddeleri içermeyen ürünlerdir.

 

Ürünleri geri dönüşümlüdür, biyoparçalanabilen ve yenilenebilir kaynak sahibi ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

 

Bezlerindeki baskı rengi ağır metallerden arındırılmıştır ve sağlığa zararlı değildir. 

Bezlerinin emici merkezi, Forest Stewardship Council® ve Orman Sertifikasyonu Orman Yönetim Standartlarını Destekleme Programı tarafından onaylanmış %100 onaylı kağıt hamuru ile sarmalanmıştır. 

Markanın ürünleri İsveç Astım ve Alerji Derneği tarafından onaylanmıştır.

Vegan sertifikalıdır.

Premium Performans ödüllüdür. 1990’larda çılgınca görünen fikirlerinden doğan ürünleri, bugün çevre dostu ve sağlıklı ürünler sektöründe dünyada lider konumdadır.çilek şerit
Ekoloji market logo

Ekoloji Market

2003 yılından beri organik tarım sektöründe olan bir aile şirketidir.

 

17 farklı kategoride, 300’den fazla ürün ile sözleşmeli üreticilerini arazide bizzat kendileri kontrol ederek Erzincan’dan Van’a  Türkiye’nin bereketli topraklarında üretim ve imalat yapmaktalar.

 

Yerel tohumlarımıza sahip çıkmaktalar, kendi taş değirmenleri var, İtalya’dan getirdikleri bir üretim hatları var.

Bu üretimde emek, mücadele ve sevgi var.

 

Tüm ürünleri organik tarım standartlarında olup sertifikalıdır.

 

çilek şerit
Elite organik logo

Elite Organic

 

1975’te Ankara’da gıda üretimine başladı.

 

Gübresinden, organik tohumuna kadar sözleşmeli çiftçileri ile organik meyve ve sebze yetiştiriciliğine destek olmaktalar.

Kendi tarlalarından ve doğadan topladığı ürünleri özenle denetler ve fabrikaya gelişini sağlar.

 

AR-GE ekibi, tarlalarından ya da doğadan toplanan organik ürünler ile yeni ve keyifli meyve suları, sağlıklı atıştırmalıklar gibi ürünler ortaya çıkarır.

 

Kalite ekibi, toplanan ve fabrikaya gelen organik ürünlerin kontrolünü ve denetlenmesini sağlar. Hiçbir şekilde kimyasal kullanılmayan ürünleri tekrar analize gönderir ve bu doğruluğu kağıt üzerinde de tamamlar. Bunun yanında GDO analizleri ve diğer analizler de yine kalite birimince yapılır.

 

Siz değerli tüketicilere ise bu keyifli ürünleri sağlıkla tüketmek kalır.

 

Sağlıklı ve temiz bir gelecek için…


çilek şerit
Ekozel logo

Ekozel

Kayısının anavatanı olan Malatya’da, 1996 yılında, Kürecik bucağına bağlı 1800 rakımlı bir dağ köyünde; eski adı Kubatan olan Tataruşağı Köyü’nde, 28 dönüm arazi üzerinde, endüstriyel tarıma karşı alternatif olarak, atalarının yapmış olduğu sürdürülebilir geleneksel tarım yöntemleriyle günümüzün bilimsel tarım tekniklerini sentezleyip ekolojik kayısı üretimine başlayıp daha sonra ekolojik tarımın yaygınlaşmasıyla beraber 2007 yılında şirketleşerek ekolojik dünyasına merhaba dedi.

Ürünleri, tarladan kullanıcıya ulaşana kadar uluslararası kontrol ve sertifikasyon firmaları tarafından her aşamada denetlenir, British Retail Consortium (BRC) Global Standart belgesi başta olmak üzere, iSO:2200O ve HACCEP standartlarına göre işlenir, üretilir ve paketlenir.

Ticarette dürüstlük ve samimiyet onlar için ilk kural.

Ekozel, ekolojiyi salt bir tarım meyvesi veya sebzesi olarak değil,  bir yaşam felsefesi olarak görür; bütün canlıları içine alan geniş bir perspektifte değerlendirir.

Üretici çiftçinin hakkettiği emeğin karşılığını almasını savunan adil ticaretten (fair trade) yanadır.

En büyük arzu ve temennileri; yaşadığımız yerkürenin doğal kaynaklarını hoyratça kirletip tüketmeden, az üretip az tüketen yaşanılabilinir ekolojik bir dünyadır.

EKOLOJİK DÜŞÜN, EKOLOJİK YAŞA…

Ekozel Organik Tarım Ürünleri Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Akçadağ Ziraat Odası ve Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesidir.


çilek şerit
Eski logo

Eski Maya

Ekşi mayalı ekmek yaparak yola çıktı ve ekşi mayanın “eski”lerden bir miras olduğunu bildiğinden, markaya bu ismi verdi.

Kendini inşaat sektöründen yaklaşık 15 yıl sonra ekşi mayalı ekmek yaparken bulan bir kadın girişimci. Çocuğu olduktan sonra, her anne gibi sağlıklı beslenme konularına ilgi duymaya başladı.

Eski Maya 2016 yılında doğdu ve hedef kitlesi tamamen bebekler ve çocuklar iken bugün yetişkinleri de içine alan büyük bir aile oldu.

“Sağlıklı beslenelim ki yaşadığımız çağın sağlık sorunlarıyla uğraşmayalım." diyorlar.

Organik taş değirmen unları ve gerçek ekşi mayası ile sizler için gerçek ekmekler yapıyorlar.


çilek şerit
Grünn logo

Grünn

 

Daha sağlıklı ve doğal ürün talebine olan ilgiyi görerek; organik tarım esaslarına göre üretilen klasik ürünlerden farklı olarak,

yapmış olduğu AR-GE çalışmaları sonucunda, özellikle çocukların sabah kahvaltısının vazgeçilmezi olan temiz ve organik içerikli  enerji kaynağı olan pekmezleri  ile sektörde öncü oldular. Fındığa ise yeni bir kullanım alanı oluşturarak kahvaltılık yeni  ürünler de geliştirdiler. Öyle ki geliştirdikleri “organik pekmezli fındık kreması" gıda sektöründe bir ilktir.

 

Palm yağının kullanıldığı, çocukların ve büyüklerin vazgeçilmezi olan kahvaltılık kremalara karşı Ordu’dan doğan ve AB standartlarında üretim yaparak öncü, yenilikçi ve kaliteli kimliği ile dünyaya açılan marka ülkemizin önemli bir değeridir.

 

çilek şerit
Harmanyeri logo

Harmanyeri Organik – Altın Toroslar – Rozita

 

2000 yılında kurulmuştur. İlk yıllarda sabit yağ, uçucu yağ, aroma ve esans grubuyla beraber doğal kozmetik saç ve vücut bakım yağları üretmeye başladılar.

 

Her şeyden önce üretimde kalite ve içerik konusunda büyük hassasiyet gösterdiler.   Oldukça zorlu geçen süreçler ardından AR-GE çalışmalarına başladılar. 

 

Organik sertifikalı ürünlerin tüketici nezdinde faydalarının ve öneminin anlaşılması ile  Türkiye’de “ilk" ve “tek" olma özelliği ile “ORGANİK ÇÖREKOTU YAĞI"nı  üretmeye başladılar. Akabinde soğuk sıkım farklı yağlar ve sirkeler ile ürün yelpazelerini genişlettiler.

 

Organik ürünler konusundaki çalışmalarına titizlikle devam etmekteler.

 

12 ayrı ülkeye yapmış oldukları ihracat ile %100 yerli üretim olan ürünleri ile tüm dünyada ülkemizin tanıtımına ve milli gelirine katkıda bulunmaktadırlar.

 

Temel hedefleri her şeyden önce “insan ve çevre sağlığı” dır.

Onlara göre; 

Hayatta bazı şeyler doğal kalmalı…

Gerçek güzellik sağlık olmalı…


çilek şerit
Immunflex logo

Immunflex

 

Bir kadın girişimci olarak Tijen Ziyal, tüm dünyanın başında dert olan tatlandırıcılar, katkı maddeleri, koruyucular ile donatılmış, geçmiş değerleri unutulmaya yüz tutmuş ve büyük ölçüde başarılmış bir ortamda; doğal beslenme ile ilgili farkındalığı arttırmayı amaçladı. Bir çok alanda sadece kar amacı güden bir projede yer alabilecekken, sosyal sorumluluk kampanyası duyarlılığında bir projeye imza atarak gelecek nesillere; tüketen değil, üreten bir toplum olma yolunda kilometre taşı olmak istedi. Bu nedenle tarıma yatırım yaptı ve Immunflex markasını hayata geçirdi.

 

Tıbbi ve aromatik bitkiler ile ilgili ilk yazılı verilerin 5000 yıl öncesine kadar dayandığı gerçeğini bugünün, bilim ve teknolojisiyle buluşturup insanlığın hizmetine sunma şansına sahip olduğunu gördü. Afrika’dan Amerika ve Asya’ya uzanan uzun seyahatlerinde doğasına sahip çıkan, değerlerini koruyan ve hatta bunu baharat turizmine dönüştüren ufacık ülkeler, şehirler gördü.

 

Ülkemizin, bu tür şifalı bitkiler yönünden tam bir cennet olma niteliği taşıdığını bilmesine rağmen, araştırdıkça büyülendi. Günümüzde çeşitli bitkileri gıda takviyesi, fonksiyonel gıda, tıbbi çay olarak kolaylıkla bulmak mümkünken, bazı bitkilere gereken önemin verilmediğinin farkına vardı.

 

Beyaz dut ve daha da önemlisi beyaz dut yaprağının tüm özelliklerini 3 yıldır araştırıyor.

 

İlgili kitabının konusu olan araştırması;  öğretim üyeleri, araştırmacılar, farmakoloji ve fitoterapi meraklıları, mutfak dostları, dünyanın dört bir tarafındaki 5 yıldızlı aşçılar, gastronomi sevdalıları ve her şeyden önemlisi anneler için çocuklarını beslemede, hastalıklardan korunmada çok önemli bir rehber olacak.

 

Beyaz dutun araştırmasına konu olmasının en önemli nedeni ise;

Bir gıda olarak beyaz dutun yüksek oranda antioksidan, vitamin ve diğer yararlı besin değerleri içeren bir “süper besin” olmasıdır.

 

Immunflex olarak duttan fazlasını sunmayı amaçlıyorlar. AR-GE çalışmalarını İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi ve Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi ile birlikte yaptığı gibi ürünlerini de en iyi şekilde üretiyorlar.

 

Immunflex dut ürünleri; doğal olarak yetişen ve ağacı sallamadan, olgunlaşıp, kendiliğinden düşmesi beklenen dutlar ile elde ediliyor. Bu sayede dutun bütün protein, mineral ve vitamin değerleri en üst seviyede meyveler elde edilmiş oluyor.

 

Meyveleri üzerinde iken toplanan beyaz dut yaprakları, sağlıklı olarak kurutulan ve mevzuatlara göre piyasaya sunulan, sağlık için gerekli mineral, vitamin ve enerjiyi sağlayan ürünler olarak elde ediliyor.

 

Böylelikle;

Bilimsel kaynaklardan hareketle, profesyonel olarak, sağlıklı ve insan sağlığı için etkin olabilecek ürünleri insanlara ulaştırmak ve bu sayede doğal ürünlere olan farkındalığı arttırıp, hastalanmadan sağlıklı kalma konusunda toplumu bilinçlendirmeyi amaçlıyorlar.çilek şerit
Humm logo

Humm Organic

 

Çocuklar için yeni nesil atıştırmalık! Humm Organic çocukların mutlu ve sağlıklı büyümeleri ideali ile bir araya gelen üç annenin sevgisiyle dünyaya gelmiştir. Onlar her şeyden önce çocuklarının yaşları 3 ile 8 arasında değişen profesyonel olarak da çalışan üç anne.

İstanbul’daki günlük hayatlarında çocuklara gün içerisinde ve de okulda verilen yemekleri az çok kontrol edebildikleri; ama atıştırmalık kısmında marketlerdeki cips ve şeker ağırlıklı ürünlerden ne kadar kaçmak isteseler de, seçeneklerin azlığından en sonunda yakalandıkları bir dönemdeydiler.

Projeye, yurtdışından taşıdıkları yulaflı atıştırmalık barları ve kurabiyeleri  kendi ülkemizde niye üretemiyoruz diyerek başladılar. Çocukların sevdiği reçeteler üzerinden, Türk damak tadına uygun, en öncelikle sağlıklı, organik ve lezzetli; akabinde de eğlenceli ürünler üretmeye ve bunları Türkiye’nin dört bir yanından yerel olan ham maddeler ile Türkiye’de üretmeyi hayal ettiler. Üçünün de hayat deneyimleri farklı idi;ama amaçları tek – Sağlıklı atıştırmalık kategorisinde alternatif ürün ile çocukların gelişimini pozitif yönde desteklemek.


çilek şerit
La vie Ancien logo

La Vie Ancien

Bir kadın girişimcinin 2018 yılında, kökleri eski zamanlara dayanan aromaterapinin büyüsüne kapılması ile başladı La Vie Ancien serüveni…


Saf uçucu ve baz yağların beynimiz, vücudumuz ve ruhumuz üzerindeki etkilerini deneyimledikçe bu alana olan ilgileri yerini tutkuya bıraktı ve La Vie Ancien markası hayat buldu.

 

İçerisinde hiç bir katkı maddesi bulunmayan, elde edilme sürecinde hiç bir kimyasal süreçten geçmemiş saf uçucu yağlar, soğuk sıkım sabit yağlar, hidrolatlar ve sabunlar üretiyorlar. 

Aynı zamanda sürdürebilir yaşam gereçleriyle de karbon ayak izimizi azaltmaya, doğa dostu bir yaşama sizleri davet ediyorlar.

çilek şerit
İlhan Sarı logo

İlhan Sarı

 

Organik zeytinyağı üretiminin yapıldığı zeytin bahçelerini; ağır sanayi tesisleri, toplu yaşam mekanları, maden işletmeleri ve kentsel atık merkezlerinden çok uzakta konumlandırmışlardır.

Bu çiftlikte bütün ağaçlar doğuştan organiktir.

Çiftlik,  üç buçuk milyon metre karelik alana sahip iki dere arasında, organik tarıma çok elverişli bir konumda kurulmuştur.  

Saf, berrak, sağlıklı, Yüce Yaratıcı’dan insanoğluna verilen en kutsal hediye, sofralarımızın ve sağlığımızın vazgeçilmez besin kaynağı zeytinyağının temiz toprak, temiz hava ve kimyasallardan arındırılmış zeytin bahçelerinde başlar uzun ve zorlu yolculuğu. 

Ege bölgesinin temiz havasıyla yetişen ve tüm önlemleri alınarak doğaya zarar vermeden topladıkları, bütünüyle organik zeytinlerinde dikkat ettikleri en önemli nokta 4 saat kuralıdır.

Zeytinin dalından koparıldığı andan itibaren insan sağlığı için yararlı mineral ve vitaminlerin oranları zaman geçtikçe azalmaya başlar. Zeytinin tamamen doğallığını kaybetmemesi ve dalından koptuğu tazelikte sıkılması için gerekli süre maksimum 4 saattir.

Zeytin dalından koparıldığı andan itibaren maksimum 4 saat içerisinde işletmeye alınarak sıkılması, zeytinyağı tesislerinin, zeytin çiftliğinde yer alması en büyük avantajlarıdır ve dolayısıyla markanın farkıdır.

İtalya’da özel olarak dizayn ettirdiği, koyu renk zeytinyağı şişelerine dolum yapmaktadırlar. Böylelikle, üretilen zeytinyağı, tazeliği ve kalitesi bozulmadan daha uzun süre muhafaza edilebilmektedir.

Amaçları, ağaçlarının organik beslenme ve bakım programından başlayarak, çiftliklerinin bulunduğu coğrafyanın ve iklimin sağladığı üstün avantajlarla, en çevre dostu, en kaliteli, en farklı, insan sağlığı için en faydalı ilaç derecesinde organik zeytinyağı üreticisi olmaktır.

Uluslararası gözetim kuruluşu ECOCERT gözetiminde üretim yapmaktadırlar.

 Doğayı ve insanlığı önemsemekteler ve ilkeli duruşlarının onları zirveye taşıyacağına;çünkü sizlerin en iyisini hak ettiğinize inanmaktalar.


çilek şerit
Orgalife logo

Karali – Orgalife

Karali Çay 1993 yılında Rize merkezli kurulmuş olup, ilk fabrikasının temellerini de bu yıllarda atmıştır.

Ana faaliyet alanları çaydır. Yaklaşık 20 yıldan beri Türkiye’deki çay sektöründe “öncelikle kalite” anlayışı ile hizmet eden önemli oyuncularından biridir.

Son yıllarda popülerliği her geçen gün artan, organik belenmeye olan tüketici talebini karşılamak üzere piyasaya sunulan, organik dökme siyah çay, süzen poşet ve demlik poşeti çayları sektöründe bir ilktir.

Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından sektöründe ‘’En çok beğenilen ve tercih edilen markalardan birisi olarak, Altın Marka Ödülü‘ almıştır.

Ayrıca World Consumer Academy tarafından 2012 Uluslararası Gıda kalite ödülüne layık görüldüler.

Üretiminden tüketimine kadar her aşamasında sağlıklı yaşama ve kaliteye önem vererek yatırımlarını her geçen gün arttırmaktalar.

 

çilek şerit
Kebal logo

Kebal

Kebal markası Antakya’nın kahramanlarındandır. Markanın keçiboynuzu şurubu/özü çok lezzetli,farklı ve çok faydalıdır.

Eski çağlardan beri tüketilen keçiboynuzu meyvesine verilen değer, son yıllarda yapılan araştırmalar sonucu daha da artmış ve kullanımı yaygınlaşmıştır.

 

Keçiboynuzu meyvesinin İngilizce ve Almanca isimleri sırasıyla St. John’s Bread ve Johannisbrot yani Yahya (Peygamber) Ekmeği’dir. Eski kutsal belgelerde keçiboynuzundan; Yahya Peygamber’in çöllerde uzun süre hayatta kalmasını sağlayan “yaban balı” olarak bahsedilmektedir.

 

 

Kebal markası da ismini bu rivayetten esinlenerek almıştır.

 

Soğuk sıkım yöntemiyle üretilir; özenle seçilen organik keçiboynuzu meyve parçaları soğuk suda özütlenir, hassas filtrasyon ve vakum altında düşük sıcaklıkta buharlaştırılır.  

Beyaz rafine şekerin alternatifidir.

 

Bu yöntemle  üretilen keçiboynuzu şurubunun rengi ve kıvamı doğal bal görünümündedir. Üretiminde içerdiği zengin mineraller, elzem aminoasitler yanında çok önemli bir bileşen olan D-Pinitol korunur.  D-Pinitol keçiboynuzunu değerli kılan “İksir” etken maddedir. Akdeniz Üniversitesinde yapılan araştırmalarda Türkiye kökenli keçiboynuzu meyvelerinin %5-8 oranında D-Pinitol içerdiği tespit edilmiştir. 

Ürün yüksek ısıda kaynatılan pekmez ile kıyaslandığında içeriğindeki bileşenlerin üretim aşamalarında korunması açısından Türkiye’de ilktir.


çilek şerit
Koçhan logo

Koçhan

 

Dede Yadigar KOÇ’un ;kendi emeği ve ailesinin desteği ile mahsulünü değerlendirerek küçük bir çiftlik kurar. Çiftliğinde, küçük ve büyükbaş hayvancılık yaparak, kendi el emeği, birikimleri ile Kars Kaşar Peyniri üretimine başlar.

Kars bölgesinin “en eski kaşar peyniri üreticisi” olan dede, ‘’KOÇ MANDIRA’’ ünvanı ile 1968 yılında mandıra işletmesini kurar, Kars Kaşar Peyniri üretimi ve Damızlık Hayvan yetiştiriciliği yaparak faaliyetlerini sürdürür. 

Göle, Ardahan, Kars yöresinin bakir meralarında, gezerek beslenen ineklerden aldığı, tamamen saf, doğal ve katkısız sütleri hiçbir katkı maddesi kullanmadan geleneksel yöntemlerle işleyip, ürettiği, “Göle Kars Eski kaşar peyniri”nin, Kars’ta üretilmesine ve Türkiye’de tanıtılmasına katkıda bulunur.

Koçhan ailesi ise günümüzde halen dedelerinden kalan miras üretim yöntemlerini teknoloji ile birleştirerek, geleneksel tattan ödün vermeden, sağlıklı ve doğal süt ürünlerini bizlerle buluşturmaktalar.

Sağlıklı nesiller için doğal beslenmenin önemini biliyorlar ve bunun için “geleneksel üretimin korunması”, sağlıklı ve katkısız ürünlerin üretiminin devamlılığı, nesiller boyu doğallık için halen çok çalışmaktalar.

Yöresel Peynirleri; 2000 rakım üzeri yaylalarda, on binlerce çiçek florası barındıran bakir meralarımızda beslenen, mutlu ineklerinden aldıkları taptaze sütleri, büyük bir titizlikle ve hijyenik ortamda, özenle işleyerek elde etmekteler. 

Kuzey Rüzgarı ile olgunlaştırıp 12 Litre sütten 1 Kg kaşar peyniri elde etmekteler.

Gurme lezzet Kars gravyer peynirinden, otlu peynire, dil peynirinden, çeçil peynirine, çeşit çeşit yöresel peynirleri ile buram buram doğallık sofralarınıza ulaşmaktadır…

Saf ve halis tereyağı, coğrafyanın doğasına has aroma ve tadı ile yemeklerinize ve kahvaltınıza enfes lezzet katacak türden.


çilek şerit
Mom's green logo

Mom’s Green – Baby’s Green

 

Yeşil Anne Ekolojik Ürünler 

ailenizin ve en değerli varlığnız olan çocuklarınızın sağlığını korumak için bitkisel, güvenilir ve yüksek performanslı ürünler üretmektedir.

 

 

Mom’s Green – Baby’s Green Organik 

Kişisel Bakım ve Bitkisel Temizlik Ürünleri  

 

Çevre Mühendisi Işık Kırgız tarafından 2013 yılında  kurulmuş olan Yeşil Anne Ekolojik Ürünler tarafından üretilmektedir. 

 

 

 

Üretim tesisleri ve ürün içerikleri , uluslararası Organik Sertifikasyon Otoriteleri tarafından düzenli olarak denetlenir.

 

Yenilenebilir kaynaklardan elde edilen ve çevre dostu süreçlerle işlenen bitkisel ve organik bileşenlerin kullanımı .

ECOCERT standartında GDO, Parabenler, Nanopartiküller, Petrokimyasal Aktifler, 1.4 Dioksan riski olan Etoksillenmiş Aktifler, Silikon, PEG, Kimyasal Polimerler ,Sentetik parfüm, Boyalar gibi kimyasallara izin verilmez.

 

 

Mom’s Green Bitkisel Temizlik ürünlerimiz Fosfat, Klor ve Amonyak içermez.

 

 

Ambalaj ve hammaddeleri biyolojik olarak parçalanabilir veya geri dönüştürülebilir yapıdadır.

 

Hayvan haklarına saygılı bir ürünü garanti etmek için The Vegan Society standartlarına uyumludur.

 

Hayvansal İçeriklere izin verilmez. Ayrıca Bitkisel içeriklerin de hayvanlar kullanılarak elde edilmediğini garanti eder. Örneğin Argan yağının, keçiler tarafından toplanmadığına dair sertifikası vardır.

 

Hayvanlar üzerinde yapılan Testlere izin verilmez. Ürün geliştirme testleri gönüllü insan denekler ile yapılmaktadır. 

 

Anne sevgisi kadar doğal ürünler üretmek için söz vermişler…

 

Fransa’dan Ecocert , İtalya’dan ICEA  ve İngiltere’den  The Vegan Society bitkisel sertifikalarına sahiptir. 

çilek şerit
Doğaçlama logo

Doğaçlama – Mikro Herkül

Kendine sordu: Ne yapmak istiyorum? Beni ne mutlu eder?

Aldığı cevap şu oldu: İnsanların hayatına değer katan markalar için çalışmak keyifli evet ama insanların yaşamına değen ben olmak istiyorum! İnsanlara faydalı olacak, güzel ürünler üretmek istiyorum.

Peki ne üretecekti?

Gıda markaları onu her zaman daha çok heyecanlandırıyor, keyif veriyordu. Katıldığı festivaller, workshoplar, okuduğu kitaplar, takip ettiği bloglar, seyrettiği programlar, denediği tariflerle yıllar içinde fark etmeden bu konuda kendimi geliştirdi.

Gıda endüstrisinin ne hale geldiğini bildiğinden mümkün olduğunca işlenmemiş, katkısız, organik yiyecekler yiyordu.

Gıda intolerans testi yaptırması da aydınlatıcı olmuştu, vücudunun hangi yiyeceklere nasıl tepki verdiğini, ne yiyip, ne yememesi gerektiğini anlamış. Mesela glüten, candida denen arkadaşlarla orada tanışmıştı; sindirime yardımcı olsun diye yediği yemeklere özellikle bakliyatlara sürekli eklediği için kimyonu çok yararlı olsa da artık vücudunun tolere edemediğini öğrenmişti.

Yeni lezzetlere açıktı ve değişik malzemeleri deneme cesareti vardı.

Doğaçlama da işte bu felsefe ile Nisan 2015’te doğdu…
Gökçe Ayça Gündüz kalbinin sesini dinledi. Gönül rahatlığıyla yiyebileceğiniz, sağlığınıza katkıda bulunacak ve de lezzeti ile şaşırtacak ürünler hazırlamaya karar verdi.

İlk olarak her biri birer Mikro Herkül olan filizlerle yola çıktı, filizlendirilmiş bakliyatları 40 derecenin altında kurutarak un haline getirerek ürünlerini çeşitlendirdi.

 

Filizlendirme ile fitik asit etkisini minimize etti. Ete en yakın miktarda bitkisel protein içeren ürünler üretti.

100 gramında 14 gram’a kadar yüksek protein içerebilen filizler, günlük protein ihtiyacının yaklaşık %40’ını karşılayabiliyor. Bu protein bitkisel kaynaklı olduğu için et, yumurta gibi hayvansal protein içeren gıdaların aksine vücudunun alkali kalmasına yardımcı oluyor.

Kuru bakliyat halleri ile kıyaslandığında, elde ettiği ürünlerin  vitamin, antioksidan ve enzim değerleri yüzde 800’e kadar artabiliyor. Lif içerikleri yoğun. Kalori, karbonhidrat ve glisemik indeksleri oldukça düşük. Daha kolay sindiriliyorlar.

Diyet lifi içeriği, vitamin, mineral, flavonoidler ve fenolik bileşenler sayesinde filizler, günümüzde önemli fonksiyonel gıdalar arasında değerlendiriliyor.

Mikro Herküller topraktan bağımsız, havası özel olarak dezenfekte edilen, ideal sıcaklık ve nem koşullarına sahip, kontrollü ve kapalı bir alanda yetişiyor.

Filizlendirme 3 aşamada gerçekleştiriliyor.
Üç aşamalı olarak lezzet, homojen filizlenme ve koku testinden geçirilen bakliyat ve tahıl tohumları hijyenik koşullarda yıkadıktan sonra 8 ila 12 saat suda bekletiliyor. Ardından durulanarak suları süzülüyor.

Durulama ve süzme işlemi yaklaşık 8 saatte bir, 3 gün boyunca sabah ve akşam tekrarlanıyor. Filizlendirme işlemi filizler 1,5-2 cm olunca bitiriliyor;çünkü besin öğeleri açısından maksimum değer bu noktada yakalanıyor. Filizi çok fazla uzattığınızda o besin değerleri yavaş yavaş azalıyor çünkü tohum artık enerjisini kendini büyütmeye harcıyor.

Filizlendirmede kullandıkları organik sertifikalı tohumların yöreleri

·         Organik maş fasulyesi : Kapadokya – Avanos

·         Organik bezelye: Kapadokya – Avanos

·         Organik nohut: Erzincan

·         Organik yeşil mercimek: Erzincan

·         Organik kabuklu kırmızı mercimek: Antep

·         Organik karabuğday: Moğolistançilek şerit
Natracare logo

Natra Care

Natracare sadece organik ve doğal ürün markası olmaktan çok daha fazlası demektir. Dünyaya temiz bir iz bırakmak adına, kendini kişisel bakım ve sağlık için doğal çözümler sunmaya adamış etik ve ödül sahibi bir şirket.

Tüm kadın hijyen ve bebek ürünlerinde sadece organik ve doğal materyaller kullanıyor ve bu materyallerin en yüksek organik, çevresel ve geri dönüştürülebilir standartlarda olmasına önem veriyorlar.

Çalıştıkları hammadde üreticilerinin kendileri ile aynı prensipleri paylaşmasına ve kaynaklarını belgeliyor olmasına dikkat ediyorlar.

Neden Natracare?

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin de önerdiği Natracare, %100 organik pamuk sertifikalıdır. Pamuğun rahatça nefes alabilmesi ve pedin ekolojik yapısı sayesinde cildinizin dostudur. Natracare, alanında “en etik ürün” ödülü de kazanmıştır.

Natracare, plastikten, parfümden, klordan arındırılmıştır. Pamuklar daha pahalı bir yöntem olan oksijenle beyazlatılır.

Pedinden kutusuna kadar tamamen ekolojiktir. Sürdürülebilir kaynaklıdır; ayrıca, geri dönüştürülebilir ve doğada çözünebilir. Natracare ürettiği her ped için tüm yıl boyunca doğada bıraktığı karbon ayak izi kadar ağaç dikmeyi misyon edinmiştir. Dahası, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, Natracare’i önerir.

Natracare, hayvan dostlarını da unutmaz. Hiçbir ürünü asla hayvanlar üzerinde test edilmez. Hayvansal hiçbir madde ya da hayvansal ürünle işlenmiş hiçbir ham madde içermez. Veganlar ve vejetaryenler için uygundur. Natracare, Vegetarian Society onaylıdır.

çilek şerit
Ots logo

OTS Organik Guruları

 

1986 yılında İzmir Buca’da organik sevdasıyla yola ilk çıktıkları günden beri, bu toprakları karış karış dolaştılar. Üreticileri ile beraber öğrendiler, geliştiler.

Verimli ovaların, güneşli yamaçların ürünlerini tüm dünyaya taşıdılar. Şimdi, yıllardır biriktirdiklerini ve yaşadıkları organik hayatın tatlarını sizlerle paylaşıyorlar.

 

Guru kelimesi Gu ve Ru olarak iki kelimeden oluşmaktadır. En eski dil olarak bilinen Sanskrit dilinde bir kelime olan Gu ‘karanlık’ Ru ise ‘ışık’ demektir.

Cehalet karanlığını bilgi ışığıyla ortadan kaldıran kişi Guru olarak adlandırılmaktadır. Guru kelimesinin diğer bir anlamı da ‘ ağır’ demektir. Dilimizde ise en sık; herhangi bir işte en üst derecede değerlendirilen usta, pir anlamında kullanılır.

 

Organik gıdanın makul fiyatlı olması gerektiğine inanıyorlar. Kaliteli ve mantıklı olarak fiyatlandırılmış ürünleri tedarik etmek için ellerinden geleni yapıyorlar . Üreticinin gelişmesinin yolunun, tüketicinin mutlu edilmesinden geçtiğini düşünüyorlar.

Bu nedenle deneyim ve birikimlerini üretici ve tüketicinin birlikte mutlu olmaları için güvenilir bir köprü kurabilmek için kullanıyorlar.

Tüm ürünleri sertifikalı ve kendileri kişisel olarak tatmin edecek kalitede. Bu konudaki her türlü geri bildirimi çok ciddiye alıyorlar.

Organik gıdanın topluma faydalı olması ve doğaya saygılı olması gerektiğine inanıyorlar. Tedarikçilerini mümkün olduğu kadar, yerel, küçük işletmelerden seçmeye çalışıyorlar. Bu onların işlerini büyütmesini ve bu sayede sizlere taze ürünleri daha kolay sağlayabilmelerini sağlıyor.

 

Bununla birlikte, gıda güvenliğinin tarladan başladığını biliyorlar. Ürün girdi kontrolünün yanı sıra organik gıdalarının temas ettiği tüm malzemeleri özenle seçip kontrol ediyorlar.

Kaliteye de önem veriyorlar; süreç kontrollerinde risk analizi bazlı tehlike değerlendirmeleri yapıyorlar ve yönetim sistemi HACCP ve FSSC 22000 standartlarına uygun çalışıyorlar.

 

 

Onlara göre bir ürünün sadece organik olması, organik gıdayı konvansiyonel gıdaya göre karşılaştırılamayacak kadar daha doğa dostu yapıyor.

 

Her zaman 4E ilkesi ile hizmet vermeye çalışıyorlar ve 4E ilkesinden ödün vermeden ticari faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyorlar.

 

4E İlkesi:

Ekolojik

Ekonomik

Etik

Eşitlik

 

 

çilek şerit
Calve logo

Calve

İki girişimcinin 1897 yılında bir dizi iştah açıcı ürünle pazara girmesiyle doğan Calvé markasının Türkiye’deki geçmişi 1986 yılına uzanıyor.

Vegan ürünlerin ulaşılabilirliğini desteklediğimiz için organik sertifikalı alternatifi üretilene kadar Calve’nin lezzetli Vegan Mayonez’i raflarımızda.

 

çilek şerit
Chili piri logo

Chili Piri

Acı öyle bir tutkudur ki, yıllarca peşinden dünyayı gezdiler.

2015 yılında kurdukları Chili Piri, kendi tutkularının eseri olarak ortaya çıktı.

“Kendilerinin yemeyeceğini, başkalarına yedirmiyorlar”.

Katkısız ve doğal sosların en güzellerini üretmek istediler.


çilek şerit
Mayi tuz logo

Mayi Tuz

Yeryüzünün en kaliteli tuzları kaynak tuzlarından elde edilmektedir. Doğada çok nadir bulunan kaynak tuzunun üretimi de çok sınırlıdır. Mayi Tuz bu kıymetli cevherin marka halidir. 

Fazlasının zararlı olduğunun bilincinde,  azının da en sağlıklısı olması gerektiğine inanıyorlar. Bu yüzden işin kaynağına indiler. Yer altında kaynayan doğal kaynak tuza böyle ulaştılar. Doğal kaynak tuzunun en sağlıklı seçim olduğu iddialarını kanıtlamak için Mayi Tuzu hijyenik şartlarda paketleyerek en saf haliyle ulaştırmaktalar.

Mayi Tuz, TÜBİTAK MAM tarafından yapılan analiz raporuna göre 84 minerali taşıdığı gibi diğer tuzlarda bulunmayan demir, lityum ve vanadium bakımından da çok zengindir.

Kemik ve dişlerin gelişimi için gerekli vanadyumun vücudumuzda eksikliği halinde yüksek kolestrol ve trigliserid sorunlarıyla karşılaşabiliriz. Vanadyum eksikliği aynı zamanda kardiyovasküler ve böbrek hastalıklarıyla ilgili de yüksek risk oluşturmaktadır. Mayi tuz zengin vanadyum oranıyla size sağlıklı tutar, eriyik halde olduğundan sağlığımıza zarar veren erimeyen madde oranı sıfırdır. Salça, peynir, salamura, turşu vs. ürünlerde Mayi tuz içindeki doğaş minerallerden dolayı üstün koruma ve lezzet vermektedir. Mayi tuz’un içeriğinde zararlı alüminyum slikat, potasyum ferrosiyanür gibi hiçbir katkı maddesi yoktur.

Mayi Tuz, doğanın elverdiği koşullarda sınırlı üretilir buna karşın fiyatı ulaşılabilir düzeydedir. Mayi Tuz yemeklere müthiş lezzet katar ayrıca vücudumuzudaki ödemlerin yok olmasına yardımcı olur.


çilek şerit
Orvital logo

Orvital

Türkiye’nin ilk Organik Et ve Tavuk Üreticisi

Sağlığı ön planda tutan üretim anlayışını organik gıda ile birleştirdiler. “sadece ve sadece organik üretim” yapma kararıyla pazara girdiler. Bu riskli bir karardı ; ancak 4 yıl içinde tüm ürün gruplarında 5 kat büyüdüler.

Tüm Orvital ürünleri, uluslararası sertifikasyon kuruluşu Ecocert IMO Denetim ve Belgelendirme Ltd. Şti. (TR-OT-003) ve T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmıştır.

Bağımsız Organik Sertifikasyon kuruluşları (SGS ve Johnson Diversey) tarafından periyodik olarak denetlenen Orvital Organik Gıda, büyümesini sürdürürken bir yandan da sağlıklı nesillerin yetişmesi için 7’den 70’e herkesi bilinçlendirmeyi hedefliyor.

2009 yılından kurulan Orvital, her geçen gün ürün yelpazesini de genişletiyor.


çilek şerit
Kühne logo

Kühne

Her şey 1722 yılında Berlin’de başladı. 1876’da kraliyet ailesinin gıda tedarikçisi oldu. Almanya’nın her tarafında çok sayıda üretim tesisi kurdu. Berlin’deki ana fabrikanın büyük bir bölümü 1943’te savaş sırasında yıkıldı.

Savaş sonrasında, birçok üretim tesisi büyük zarar gördü, hatta kimileri tamamen yıkıldı. Almanya’nın bölünmesi sonucunda birçok tesisi kaybedildi. Şirket merkezi Berlin’den Hamburg Altona’ya taşındı ve günümüzde de şirketin merkezi hala Kühnehöfe’dir.

Kühne bizim sadece isimleri değil, aynı zamanda misyonları Almanca’daki “Sei kühn” ifadesi “Cesur ol” anlamına gelir.

Kühne’nin organic lezzetleri raflarımızda.


çilek şerit
Glories logo

Glories

Glories, el yapımı eşsiz lezzetleriyle her bir çikolatasını tek tek elde, sabırla sanki sanat eseriymişcesine özenle hazırlıyor ve damağınızda hiç silinmeyecek izler bırakıyor.

Gıda mühendisi genç bir kadın girişimci Özge Yücesoy, çikolatası ile dünya devlerine kafa tutuyor.

Anadolu, birçok medeniyetin binlerce yıllık emeğiyle oluşmuş eşsiz mutfak kültürünü mirasından ilham alarak, Anadolu’nun ve dünyanın en şeçkin aromalarını, geleneksel el ustalığıyla, orjin kakao çekirdeklerinden gelen çikolata lezzetiyle harmanlıyor ve size çok özel bir çikolata deneyimi sunuyor.

Glories’in Üç Gözü 

Çintemani, Uygurlardan Osmanlıya kadar halılarda, çinilerde, heykellerde ve kaftanlarda rastlayabileceğiniz Uzak Doğu’dan, Anadolu’ya uzanan, gücü ve ihtişamı simgeleyen geleneksel bir semboldür.

Glories’in çikolata formunun üstüne yeralan üç gözü, felsefesini Çintemani’den, ihtişamını lezzetinden, gücünü ustalığından almaktadır.   

Glories ürünleri Belçika çikolatalarından ve gerçek meyve parçacıkları ile üretilir. El yapımı çikolata demek kalite demektir.

Şeker, glikoz şurubu, koruyucu katkı maddesi ve palm yağı içermez.

Vegan seçenekleri mevcuttur.


çilek şerit
Secretfarm logo

Secret Farm Organic

Miladı 1980 yılına dayanıyor. 2010 yılından beri butik el yapımı (unlu mamuller) ürünleriyle profesyonel anlamda faaliyetlerini sürdürüyorlar.

Bircan Hanım üç çocuk yetiştirmiş çalışan bir anne. Çocuklarına yaptığı doğal, lezzetli, katkısız ve organik atıştırmalıklar o kadar çok beğenildi ve istendi ki “Secret Farm” ın temelleri  böylece atıldı.

         Eşi Cengiz Bey ile sadece  " Saf ve Doğal Olanı ” üretme düşüncesiyle çıktılar yola. Anadolu’dan gelen organik buğday unlarını , Ege’den süzülen en saf zeytinyağlarıyla harmanladı Bircan hanım. Bazen tuzla , bazen organik elma suyuyla tatlandırdı hamurlarını. Keçiboynuzuyla zenginleştirdi kimi zaman ama asla  ilave şeker,katkı maddesi,renklendirici ve koruyucu  gibi hiçbir malzemeyi sokmadı mutfağına. 

 “Sağlıklı ve kaliteli yaşam” misyonu ile yola çıkan marka, her daim yüksek hijyen koşullarını koruyarak, yüksek kaliteli ham madde ile bebek ve çocukların sağlıklı beslenme prensiplerine tamamen uygun bir şekilde üretim yapıyorlar.

 Ürünlerinin neredeyse tamamına yakınında hiçbir hayvansal girdi olmayan bu ürünler saf organik zeytinyağı ve organik tam buğday/buğday unundan yapılıp bir çoğu vegan tüketiciler için de uygun tüketim özelliği taşıyor.

Organik sertifikalı, sağlıklı içerikli krakerleri, bisküvileri, kurabiyeleri, unları ve bebek bisküvileri ile masum abur cuburlar…


çilek şerit
Trakya kinoa logo

Trakya Kinoa

Trakya bölgesinin rüzgarı, güneşi ve yağmuru ile işlenen atalarından kalan topraklarını, ziraat mühendisleri ve deneyimli çiftçi kadrosu ile kaliteli ve yenilikçi modern tarımı, kinoa, buğday, ayçiçeği ve mısır ile Edirne’de gerçekleştirmekteler.

450.000 m2 arazi üzerinde Kinoa yetiştiriciliği yapmaktalar.

Yerli Kinoa’ları iç pazarda ve Avrupa pazarında yerini aldı.

Kinoa tahıl olmayan ama tahıl gibi kullanılan otsu bir bitkidir ve ıspanakgiller ailesine aittir. Besleyici kalın ve etli yaprakları olan kinoa çiçek açtığında çok zengin besin kaynağı olan tohumlar yetişir. Kinoanın yenilen kısmı bu küçük tohumlardır.

Anavatanı Güney Amerika’daki And Dağları olup, asırlar öncesi bölgenin yerli halkı olan İnka uygarlığının en önemli besin kaynağı olmuş bu mütevazı bitki, besin değeri açısından da çok zengindir.

NASA uzaya gönderilen astronotların beslenmesinde kinoa kullanmış, Birleşmiş Milletler 2013 yılını “Kinoa Yılı” ilan etmiştir.

Kinoa’da GDO yoktur, üstelik alerjien olan glüten içermemektedir ve doğal olarak üretilir. Diğer tahıllara nazaran en az 2 kat lif içerir ve protein açısından çok zengindir. Kinoa B1,B2 ve B6 vitaminler,ne sahiptir ve tüm aminoasitleri içerdiği için “Bütün Protein” olarak görülür. Her 100gr 4.5gr kaliteli protein içerdiğinden vejeteryan ve veganlar için bitkisel protein kaynağıdır. Kinoa tohumunun Glisemik endesksi (53) düşük olduğu için hızlı acıktırmaz ve obeziteyi önler. Lif açısından zengin olması ise diyet için çok uygun bir besin olduğunu göstermektedir. Ayrıca içinde manganez, magnezyum, fosfor, folat, bakır, demir, çinko potasyum ve omega-3 yağ asidi bulunmaktadır.

200 Gr pişmiş Kinoa günlük besin ihtiyacının yaklaşık %25’ini karşılar.

Kinoa Tohumu kırmızı siyah ve beyaz olarak üçe ayrılır. Besin değeri açısından en faydalı olanı beyaz renk olanıdır.

çilek şerit
Siyez evi logo

Siyez Evi

Sümerbank Gıda olarak başladıkları yere geri dönmenin mutluluğu içindeler.

Heyecanlılar…

Aslına sadık kalarak kurdukları Siyez Evi’nde başta bulundukları konağın geçmişini anlatmak üzere, Sümerbank’tan Siyez Buğdayı’na, Ilgaz’dan Daday’a, berberiden taş baskıya, Kastamonu’nun kültürel ve ekonomik değerlerine dair tanıtım yapmaktalar. Burası bir müze değil, yaşayan ve misafirlerine anlatacak pek çok şeyi olan bir ev.

SİYEZ EVİ’NİN HEDEFLERİ NELERDİR?

Günümüz buğdayının atası olan Siyez Buğdayı’nı başta ülkemiz olmak üzere tüm Dünya’ya en doğru biçimde tanıtmak.

Yoğun kimyasal girdi kullanımı (zirai ilaç ve kimyasal sentetik gübre) sonucu kirlenen toprakların ıslah edilmesi için bölgede organik tarımı başlatmak.

Türkiye’nin organik sertifikalı siyez ihtiyacının büyük bölümünü anayurdu olan Kastamonu’da ürettirip diğer illere göndermek.

Yörenin kendisine özgü değerlerine sahip çıkarak unutulmaya yüz tutmuş olanları tekrar canlandırmak.

Siyez Evi’ni bir ticarethane olarak görmenin ötesinde burayı bölgeye ve insanlara dönük çeşitli projelerin geliştirildiği, kültür sanat etkinliklerinin yapıldığı bir akademi olarak işletmek.

Yaşamın kaynağı olan geleneksel tohuma sahip çıkmak, ata tohumu korumak ve çoğaltmak.

Bölgenin sahip olduğu olanakların analizini yaparak faydalı olacakların uygulayıcısı olmak.

Bölgenin koşullarına uygun olan ekoturizmin gelişmesine katkı sağlamak.

Bölgenin etnik ve kültürel yapısını bozmayacak şekilde bölgeye uyumlu yenilikler getirmek.

Siyez buğdayı ürünlerinin en kalitelisini üretmek ve büyük şehirlere kadar kalitesini kaybetmeden ulaşmasını sağlamak.

Verimi yükseltmek için kaliteyi düşüren çalışmalardan uzak durarak doğaya, insana ve geçmişe saygılı güvenilir üretim yapmak ve yaptırmak.

Yılların getirdiği bilgi birikimini yöre halkı ile paylaşmak. Öğretirken öğrenmek…

Köylerden kente göçü tersine çevirme yönünde ciddi adımlar atarak bölgede yeni istihdamlar oluşturmak.

Buğdayın atası olarak bilinen siyez buğdayından üretilen “Kastamonu siyez bulguru"na  Geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan ve “Hitit buğdayı" olarak da bilinen siyez buğdayından üretilen bulgur “Kastamonu siyez bulguru" adıyla tescillenmiş olup coğrafi işaretlidir.

 Yerel tohum bağımsızlıktır…

çilek şerit
Royal anna logo

Royal Anna

Kurulduğu günden bu yana kalite konusunda kendi standartlarını oluşturan marka, pirinçlerin en kalitelisini bizlere ulaştırmaktadır. Dünya mutfağında kullanımı yaygın olan farklı şekil ve büyüklüklere sahip, kokulu, kokusuz her türlü kaliteli pirinci bizlere ulaştırmaktalar. Bu pirinçler en az yağ oranı ve en yüksek mineral oranıyla tam verimli besin kaynağınız haline gelecektir.

Sağlığıyla ön planda olan pirinç türleri, lezzetiyle yemeklerinizi bambaşka hale getirecektir.

Dünyada tahıl üretiminde üçüncü sırada olan pirinç, tüm Dünya’da insanların temel besin kaynağıdır. Bu sayede üretiminden tüketimine dikkat edilmesi gereken bir besindir. Marka insan sağlığını ve hayatını en üst düzeyde korumak amacıyla temiz koşullarda birçok ürünü ithal ederek dağıtımını yapmaktadır.

Dünyada tahıl üretiminde buğday ve mısırdan sonra üçüncü sırayı alan en önemli tahıl bitkilerinden biridir.

Pirinç tarımı ilk olarak İ.Ö 3.000′ lerde Hindistan’da başlamış, daha sonra Batı’ya doğru yayılmıştır. Avrupa’ya gelişi ortaçağa rastlar. Türkiye’ye ise 500 yıl önce güneyden girdiği sanılmaktadır. Tropik, astropik ve ılıman bölgelerde yaygın olarak tarımı yapılan pirinç , su içinde yetiştirilen tek tahıl bitkisidir. Diğer tahıl bitkileri su içinde uzun süre yaşayamayıp canlılığını yitirdiği halde, pirinç suda erimiş oksijeni kullanarak gelişir.

Tanelerinin yüzeyini  protein, yağ, tiyamin (B1 vitamini) niyasin (nikotinik asit), riboflavin (B2 vitamini), demir ve kalsiyum katmanı çevreler.

Tanelerin görünümünü düzeltmek amacıyla parlatma işlemi yapılan pirinçlerin besleyici değeri büyük ölçüde yitirilir  ve geriye kalan sadece nişastaca zengin bir üründür.

Pirincinizin kalitesi ve geçtiği işlem besin değerinin korunabilmesi  açısından önemlidir.

çilek şerit
mom's natural logo

Mom’s Natural Foods

 

Evde yaptığı granolaların nihayetinde bir marka olarak karşınıza çıkmasının hikayesi 2011 sonbaharına dayanıyor..

 

Neydi bu granola?

 

Granola yulafın kuruyemiş ve kuru meyvelerle bir arada doğal bir tatlandırıcıyla kıtır olana kadar fırınlanması kısaca…

 

 

Katkı maddeleri, koruyucular, aromalar, rafine şeker, tuhaf yağlar, mısır şurupları, glükoz ve daha nice endüstrielleşmenin getirdiği ne olduğunu bilmediğimiz ama bize zararlı!!! olduğunu bildiğimiz içeriklerden uzak durma yolunun artık bazı şeyleri evde kendin yapmak olduğu çok aşikardı.

 

2012 yılında hamileliği ve kızlarının doğumu ardından sağlıklı beslenmenin önemi bir kat daha artınca aile ev yapımı granolayı bir işe dönüştürmeye karar verdiler.

 

Evet bu bir annenin hikayesi: MOM’S natural foods…

 

Aylar süren tarif denemelerim sonucunda 6 çeşit lezzet ortaya çıkardım. 4 çeşit tatlı ama şeker ilavesiz!! 2 çeşit de tuzlu granola.

 

Tuzlu yapma fikrini arkadaşım Banu verdi doğrusu. ‘ Ben her zaman tatlı bir şey yemek istemiyorum kahvaltıda, ekmek de tüketmiyorum’ dedi, ben de onun için denedim!! Sonuç bir harika oldu! Türkiye’de ve belki de dünyada ilk kez böyle bir ürün satışta!!! Tuzlu Granola!!! Bu arada Türk’ler tuzlucuymuş meğer!!! Herkes tuzlu fikrine bayıldı…

 

Projelerini geliştirirken ürünlerinin besin değerlerini koruyabilmek için beslenme uzmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu ve beslenme uzmanı Gözde Aksoy ile birlikte çalıştılar.


Tatlı granolalarını, tatlı derken glisemik endeksi düşük elma suyu ile tatlandırdılar.

 

Yani ürünleri rafine şeker içermiyor böylelikle kan basıncını hızla arttırmıyor. Tokluk hissi çok daha uzun süre hissediliyor.

Sonunda 2015 sene başında kendi imalathanelerini kurdular.

 

Bu topraklarda yetişen yulafı, yemişleri, meyveleri, tohumları, sızma zeytinyağını, vs. kullanarak kendi reçeteleri ile katma değeri yüksek bir üretim yapıyorlar.

 

Ülkemizin gelişmesi için üretime dayalı bir ekonominin gerekliliğine inanıyorlar. Hijyenik şartlarda üretilmiş adil ve iyi ürün sunmanın üreticinin birinci görevi olduğunu biliyorlar.

 

Hikayeleri aslında yeni başlıyor… Sizlerle birlikte gelişecek…

çilek şerit
Taşkesti logo

Taşkesti Doğal Mineralli Su

Tabiatın kalbi Bolu’dan…Ph 8…Taşkesti doğal mineralli su ibaresi, içtiğiniz suyun sağlıklı, dengeli mineral yapısına sahip ve en önemlisi kaynağından çıktığı gibi, yapısını bozacak hiç bir işleme tabi tutulmamış olduğunu ifade ediyor.

Cam şişesinde kaynağındaki lezzeti ve doğallığıyla Taşkesti Su Sağlık Bakanlığı’nca “doğal mineralli su” olarak tescil edildi.

Cam gıdaların tadı, kokusu ve aroması değişmeden uzun süre saklanmasını sağlar.
Cam içindeki maddelerle kimyasal ve mikrobiyolojik etkiye girmez.
Camın gaz ve buhar geçirgenliğinin olmaması, ürünlerin daha sağlıklı saklanmasını sağlar.
Cam doğal malzemedir ve gerçek bir doğa dostudur. Geri dönüşüm sayesinde tekrar tekrar kullanılabilir.
Cam madde yapısı nedeniyle, 0 steril olarak temizlenebilme özelliğine sahiptir.
Cam ısıya dayanıklı ve şeffaftır. Bu onu, diğer ambalajlardan daha kullanışlı yapar.


çilek şerit
The lifeco logo

The Life Co

Doğanın kucağında temiz hava soluyup, temiz su içip sağlıklı gıdalarla stressiz bir hayat sürmek maalesef birçoğumuz için mümkün olamıyor. 

Metropole bağımlı yaşam, trafik karmaşası, kirli hava, havalandırmalı, kapalı ofislerde geçen günler, iş hayatının stresi, sosyal yaşamın vazgeçilmez zararlıları ile yaşayıp gidiyoruz. 

Herkesin daha sağlıklı bir yaşam sürmek için günlük yaşamıyla bütünleştirebileceği imkan ve yöntemlere sahip olmaları gerektiğine inanıyoruz. O halde günlük hayatımız içinde daha sağlıklı ve kaliteli yaşamanın yollarını bulmalıyız.

İşte bu noktada The LifeCo bir ‘yaşam ortağı’ olmak üzere kuruldu.

Türkiye’de well-being/ well-aging, sağlıklı yaşama destek, hastalıklardan korunma ve destek alanlarında ürün ve hizmet sunan ilk ve tek organizasyondur. 

The LifeCo’nun tasarladığı ürün ve hizmetler, daha kaliteli bir yaşam sürmek için günlük yaşamımızla bütünleştirebileceğimiz doğal yöntemlere sahip olma felsefesine dayanır. 

Yaşam tarzımıza ufak dokunuşlarla yönümüzü değiştirir; hızlı yaşlanmayı durdurmaya, bedenimize enerji ve zindelik katmaya destek olur. 

Kurucusu Ersin Pamuksüzer, hızlı adımlarla ilerlediği iş hayatında başarılı ancak bir o kadar da hızlı ve aşırı yoğun tempolu bir 20 yıl geçirdi. 50 yaşına geldiğinde hayatında ilk kez bir detoks programına katıldı. 

Bu programın ardından kendisini eskiye göre çok daha iyi hissettiğini fark etti. Öncelikle çok daha iyi görünüyordu. Enerjisi artmış, fazla kilolarını vermişti. Gözleri daha canlı, cildi daha parlaktı. Sindirim sistemi ve uykuları düzene girmişti. Zihni açıktı ve çok daha olumlu bir ruh haline sahip olmuştu. Bunun üzerine dünyadaki alternatif tedaviler ve bunların üzerine kurulduğu felsefe üzerine daha fazla araştırma yapmaya başladı. 

Sağlığında gördüğü olumlu değişiklikleri herkesin yaşayabilmesi için çalışmalara başladı ve The LifeCo’nun oluşmasını sağladı.

çilek şerit
Veggy logo

Veggy

Etik değerlerinden doğan Veggy markası ile, “hayvansal ürünlere alternatif olarak en iyi ne yapabiliriz?” sorusuna cevap aradılar.

Sadece topraktan gelenlerin zenginliğini kullanmak ilk şartları idi.

Ürünlerinin yüksek proteinli, besleyici ve çok lezzetli olmasından ödün vermediler.

Kullandıkları her hammaddenin nerede ve nasıl üretildiğini sorguluyor, insan sağlığına veya çevreye zararlı olabilecek herhangi bir madde içermemesine büyük önem veriyorlar.

Ürünlerinin taze kalabilmesi için koruyucu kullanmıyorlar.

Bitkisel beslenmenin önemini ve değerini bilerek, hem geleneksel hem de yeni nesil yemek kültürlerini değerlendirip, beklentileri karşılayabilecek alternatif protein çeşitleri yapmak için uğraşıyorlar ve her gün binlerce tabakta hayvansal ürünler yerine Veggy ürünleri olduğu için gururlular.

çilek şerit
Everfresh logo

Everfresh

“Doğal Besin Kaynağınız" sloganıyla Türkiye’de GDO’suyla oynanmamış, yerli soya fasulyesinden soya ürünleri üretimini 2002 yılında ilk başlatan firmalardan biri olmuştur.

Kendine özgü yöntemiyle hiçbir katkı maddesi kullanmadan tamamen doğal olarak ürettiği ürünleri damak tadımıza farklı bir  lezzet katmaktadır.

Vegan dünyasını yakından takip etmekte olan “EVERFRESH" vegan dostlarına da özel ürünler üretme çalışmalarını hızlandırmıştır.

çilek şerit
Simonlevelt logo

Simon Lévelt

Simon Lévelt, 1817 yılından beri büyük bir tutku ve aşkla kahve ve çay üreten Hollandalı bir aile şirketidir.

Aile geleneklerini ve değerlerini, birinci sınıf işçiliği, adil ticaret ve organik üretim ile harmanladıkları organik kahveleri her zaman direkt olarak üretildikleri çiftliklerden ve kendi çiftliklerinden tedarik eder.

Fairtrade (Adil Ticaret) Simon Lévelt öncülüğünde başlamıştır.

En iyi kalite, premium lezzet ve aroma elde edebilmek için henüz organik sertifikasyon sistemi yokken organik üretime geçmiştir.

Bu sebeple de sertifikasyon sistemi çıkınca " organik sertifikayı alan ilk firma olmuştur.

2014 yılı itibarıyla kahve çekirdeklerini çiftçinin direkt kendisinden almaya başlamıştır ve kahve paketlerinin üzerinde almış olduğu üreticinin bilgisine yer vermektedir. 

Ürünlerini 23 ülkeye ihraç etmektedir.

Her yıl pazarlama bütçesiyle gelişmekte olan ülkelere sosyal destek (okul, hastane vb kurarak) ve çiftçilere destek (ekipmanların alınması, eğitimler vb.) projeleri yürütmektedir.

Mutlu çiftçiler mutluluk dolu, keyif veren ürünler yaparlar ve kaliteyi yükseltirler…

Doğanın sunduğu lezzeti en doğal haliyle paketler.

Simon Lévelt kahveyi seviyoruz çünkü

  çok lezzetli ve premium kaliteli,

  tazeliğini her zaman koruyor,

  kahve içmek büyük bir keyif ve her yudumda 200 yıllık uzmanlığın tadını alabiliyorum,

  özenle ve kendine özgü yöntemlerle kahveyi kavuruyor ve doğaya zarar vermiyor, 

  kahvemin özel olduğunu önce kokusundan daha sonra muhteşem lezzetinden anlayabiliyorum,

    dünyada ilk organik kahve sertifikasını alan firma,

      Adil ticaret sistemini hayata geçirmiş ve çiftçilerin hak ettiklerine sahip olmalarını sağlamıştır.


çilek şerit
Mandel logo

Mandel

Sağlıklı kuruyemiş ezmeleri…

Katkı maddesi, koruyucu, şeker, ilave yağ içermez. 

çilek şerit
Chulchan logo

Chulchan

Özgürlüğün Kahvesi

Bu kahve’yi anlatmak için önce tarihe bir dönüş yapmamız gerekiyor. Beyaz adam 500 yıl önce Amerika’yı işgal ettiği zaman kıtanın tüm yerel halkları ya köleleştirildi yada yok edildi.

 

1982 yılında Maya yerlileri, kendilerine uygulanan bu baskılardan kurtulmak ve binlerce yıldır bulundukları topraklarda artık özgürce yaşayabilmek için mücadele etmeye karar verdi ve bir grup yerli halk, “Artık Yeter!” anlamındaki “Ya Basta!” sloganıyla Meksika hükümetine karşı “Zapatista” bayrağı altında mücadele etmeye başladı.

 

Mücadeleden sonra Chiapas eyaletinde kendi özerk bölgelerini ilan ettiler.

 

Ekonomik yaşamı “kolektifler” üzerinden yeniden oluşturmaya başlayan Maya yerlileri, yaşadıkları bölgede küreselleşmeyi  reddederek, binlerce yıldır kullandıkları metodlarla organik tarım yapmaya başladılar.

 

Zapatista yerlileri, endüstriyi reddettikleri için ürettikleri kahveler de asla inorganik tarım ve sanayinin kullandığı zehirli atıkları içermiyor. Bölgede sanayileşme ve hatta otoyol dahi olmadığı için üretilen kahve çekirdeklerinde kirli hava ve egzoz dumanı etkisi de bulunmuyor. Eğer bir organik üretimden ve bio üründen söz ediyorsak rahatlıkla “Dünyanın En Organik Kahvesidir” diyebiliriz.

 

Zapatista ve diğer kolektif kahvelerin üretiminde asla kadın, çocuk, mahkum ve sosyal güvencesiz işçi ve köylü emeği kullanılmıyor. Ayrıca satıştan elde edilen gelirler de tüm yerli halkların ortak eğitim, sağlık, barınma, beslenme ve güvenlik gibi ihtiyaçları için kullanılıyor. Zapatista kolektifleri, üretim ve bölüşüm anlayışlarıyla, o dillere pelesenk olmuş “fair trade” (adil ticaret) anlayışının da üzerinde bir etik düzeyi yakalamış durumda.

 

Zapatista Hareketinin kurduğu ilk kahve kolektifi, Mut Vitz (Dağ Kuşları ), Chiapas‘ın dağlık bir bölgesinde 200 küçük üreticinin katılımıyla 1999 yılında kurulmuş.

 

Daha sonra 2001 yılında Yachil Xojabal Chulchan (Gökyüzündeki Yeni Işık ) kurulmuş. 

 

2002 yılında Yochin Tayel Kinal ( Yeni Bir Dünya için Çalışmaya Başlamak ) ve 2003 yılında da Ssit Lequil Lum (Doğa Ananın Meyveleri ) kolektifleri kurularak, hemen dayanışma ağına katılmışlar.

 

Bu kooperatiflerin ürettikleri kahvenin satımından elde edilen gelirin oldukça küçük bir kısmı üyelerin geçim ekonomisine ayrılırken, çok büyük bir kısmı bölge halkının ortak eğitim, sağlık, barınma gibi ihtiyaçlarına ayrılıyor.

 

çilek şerit
Taşev logo

Taş Ev Assos

Assos ‘un tarihi limanından, insanı tarihin derinliklerine götüren mistik kentin dağlarından, topraklarından gelen zeytinyağı, halis zeytinyağından sabunu ve farklı aroması ile dağ kekiği.

Kadın bir girişimcinin butik ve kaliteli ürünleri ile tanışmak sizlere iyi gelecek. 


çilek şerit
talya logo

Talya Foods

Filizlendirilmiş, glütensiz, vegan makarnalarında katkısız, sağlıklı, temiz içerikli gıda üretimini kendilerine ilke edinmişlerdir.

Tesislerinde sadece glütensiz ürün üretilmekte olup,  çapraz bulaşma riskleri önlenmiştir.

Baklagiller, tohumlar, tahıllar doğal yapıları gereği lektin, saponin, fitik asit gibi anti besinsel ögeler içerir. Bu ögeler, tohumları dış etkenlerden koruyan bir savunma mekanizmasıdır. Ancak; insan sindirimine uygun değillerdir ve baklagillerin içerdiği vitamin, mineral ve proteinin emilimini engeller.

Filizlendirme ile bu savunma mekanizması büyük ölçüde ortadan kaldırılır. Aynı zamanda baklagillerin, tahılların ve tohumların besinsel değerleri de katbekat artar, ve emilimi kolaylaşır. Sindirimi mümkün hale gelir. Filizlendirilen gıdalar süper gıdalara dönüşür.

Steril iklimlendirme sistemlerinde filizlendirilen ürünleri , 40 derecenin altında, bütün vitamin, mineral değerleri korunarak dehidratörlerde kurutulur, taş değirmenlerde yüksek ısıya maruz kalmadan tam tane olarak un haline getirilir. Herhangi bir koruyucu ve katkı maddesi içermeyen makarnalarının içeriğinde sadece filizlenmiş baklagil unları, soğuk sıkım zeytin yağı, ve yüksek ph içme suyu kullanılır. 

Üretimde ilaçsız tarım esasına göre üretilmiş, özenle seçilen ham maddeler kullanılır. Her bir tedarikçi bizim belirlediğimiz standartlarda, bizim için üretim yapar. Tarladan, sofraya kadar bir dizi denetim ve kontrolden geçerler ve tüm bu süreç kayıt altında tutulur.

Üretim Tesisleri  BRC Global Standards, ISO 9001, ISO 14001, ISO 10002 ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi olan ISO 22000 belgelerine sahiptir.


çilek şerit
umay logo

Umay Herbal

Köy Öğretmeni Mürteza Bey

Mürteza Üstündağ, Sivas’ın Zara kazasında , henüz ilkokulda köyünden çıkıp Köy Enstitülerinde eğitim görmeye başlar. 1947 yılında genç ve idealist bir öğretmen olarak hayata atılır ve tüm hayatı boyunca köylüye, hayvancılıktan çiftçiliğe kadar, öğrendiği her türlü teknik bilgiyi aktarır, bununla sorumludur artık. Aynı azimle 1959 yılında , o tarihe kadar karadüzen ve verimsiz bir yapıda olan arıcılığa el atarak Zara bölgesinde “teknik arıcılığa” başlar. Hayatı boyunca da hem öğrenir hem öğretir. Öyle ki şimdilerde balı ile adından söz ettiren Zara’da arıcıların Mürteza Hocasıdır.

1990’lı yıllarda ortaya çıkan şeker balına pek hayıflanır, delikli demir çıktı mertlik bozuldu der lakin yolundan sapmaz. Arıcılık belki bir hastalıktır, bulaşan iflah olmaz. Öğretmen olan , teknik eğitim alan evlatları da bu işe koyulur.

1959 Yılından Günümüze,

Yıllar yılı her yaz göçebe hayatı yaşanır. Birkaç çadır ile dağların tepelerinde geçen hayat içerisinde torunlar büyür. Onlarla dolaşılır onlarla çalışılır, onlara da bu arıcılık hastalığına bulaşır.

Uzun yıllar boyunca kaliteyi arayan firmalara tedarikte bulunduktan sonra , “ EKEN BİZİZ, BİÇEN BİZİZ SATAN DA BİZ OLMALIYIZ” diyerek uzun süre mühendislik yapan fakat dağda bayırda arıcılık hastalığına kapılan torunlar da 3. Nesil olarak işe koyulur. Böylece 2014 yılında “Umay Herbal” markası doğar.

Yine aynı sene Almanya merkezli CERES Gmbh. İle anlaşılarak hem Türkiye’de hem de Avrupa Birliğinde geçerli olan organik tarım sertifikasına sahip olunur.

Arıcı ile tüketici arasına tüccar koymadan , üreten ve böylece ürettiğine hakim olarak, yurtdışı ve yurtiçindeki pek çok mutlu kullanıcı ile koca bir aile olma hevesindedir.

Sivas’ın engin dağlarında Gürlevik ve Kösedağında merkez arı grupları bulunmakta, yolu dağlara düşen herkesi bir parça sac ekmeğinin arasına bal katık etmeye beklemektedir.

çilek şerit
la cuisinette logo

La-Cuisinette

La-Cuisinette, ismi ışığında butik üretim prensiplerine sıkı sıkı bağlı, güvenli yerel tedarikçilerle çalışan, ürünlerini tutkuyla hazırlayan bir üretici.

İlk ürünleri olan Fettucini makarnalarını hazırlarken, İtalyan geleneksel yöntemleri kullanıp, hammaddelerimizi özenle kontrol ettikleri tedarikçilerden alıyorlar.

Makarnalar olması gerektiği gibi doğal yollarla, uzun sürede kurutulup, vitamin bakımından zengin sebzelerle buluşturuluyor.

Doğayla barışık, sağlıklı ürünler hazırlanıp, geleneksel değerlere sahip çıkılarak, güven duygusu oluşturuyor.

Sertifikalar :

USDA Organic ve Vegan

 

çilek şerit
fitcuit logo

Fitcuit

Sağlıklı beslenme alışkanlıklarını genişletmek amacıyla yaptıkları araştırmalar sonucunda bakliyatların besin, mineral, vitamin, protein değerleri açısından en yüksek gıdalar olduğunun sonucuna vardılar.

Dengeli ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra, kalori değeri ve glisemik indeksi düşük ürün segmentini oluşturan gıdaları; uluslararası pazarlarda yaptıkları çalışmalar sonucunda ortaya çıkardılar.

Besin, mineral, vitamin protein değeri yüksek, glisemik indeksi düşük, doğal, kendi taneleri halinde un haline getirilmemiş gıdalar ile glutensiz, katkısız, E kodlu kimyasal koruyucu maddeler barındırmayan ürünleri tercih eden ve beslenirken sağlına dikkat eden ürünleri tercih eden herkes için ürünler üretmekteler.


çilek şerit
wefood logo

Wefood

Tüm dünyada son 10 yılda %360 oranında büyüyen bitki ağırlık beslenme ve veganizm paralelinde gelişen sağlıklı, glutensiz, antioksidan, vitamin ve minarellerce zengin gıdalarla beslenme bilincinin önemli bir parçası olarak ‘süper gıda’ sektörü büyük yükselişe geçti.

Wefood kurulduğu günden bugüne ürün çeşitliliği ile sektörün ihtiyaçlarını öngörerek öncü adımlar attı.

Sertifikalar:
Orser Organik Sertifikalı
Türkiye Cumhuriyeti Organik Tarım Sertifikalı

slogan